Невідкладна (посткоітальна) контрацепція
Посткоітальна контрацепція може використовуватись у випадках не захищеного статевого акту, якщо вагітність не планується та може застосовуватись як основний контрацептивний засіб.
Ефективність методів сягає 96%, якщо “незахищений” статевий акт відбувся не більше 72 години тому. Для посткоітальної' контрцепції можуть використовуватись монофазні КОК, гестагени, міфепристон, ВМЗ.
Забезпечення “аварійної” контрацепції за допомогою КОК проводиться за схемою Yuzpe: приймають 4 таблетки низькодозованого КОК (30мкг етиніл-естрадіолу) протягом перших 72 годин після незахищеного статевого акту. Через 12 годин вдруге приймають 4 таблетки. При використанні високодозованих КОК (50мкг етиніл-естрадіолу) в перші 72 години приймають 2 таблетки. Через 12 годин повторюють прийом 2 таблеток.
Даназол як блокатор стероїдогенезу в жовтому тілі та препарат з антигонадотропною дією застосовується для невідкладної контрацепції в двох режимах:
- по 200мг в день на протязі 5 діб;
- по 400-600мг двічі на протязі доби.
Як посткоітальні контрацептиви використовують засоби, направлені на порушення імплантації: анордин (7,5мг), центхроман (60мг).
Введення ВМЗ для посткоітальної контрацепції проводиться не пізніше ніж через 5 діб після незахищеного статевого акту і майже у 99% випадків забезпечує контрацептивний ефект.
У разі затримки менструації в межах 7-10 днів з метою виклику менструації застосовуються блокатор ендогенного прогестерону міфепристон (на протязі 7 днів від 100 до 600мг) і інгібітор синтезу прогестерона - епостан (по 200мг 4 рази на добу протягом 4-5 днів). Переривання вагітності у 73-94% жінок починається з кровотечі і закінчується повним абортом.
Для посткоітальної контрацепції у вигляді гелі, аерозолі або супозиторії використовують ензопрост-F, простін, гемерпрост щоденно по 10-15 мг один раз на добу. Ефект від введення коливається від 70 до 80%, при цьому практично відсутні побічні реакції та протипоказання.
У випадках, коли після використання одного з методів посткоітальної контрацепції менструація затримується більше ніж на три тижні, жінці необхідно звернутися до лікаря з метою виключення вагітності.
35.1.
Еще по теме Невідкладна (посткоітальна) контрацепція:
- НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА В АКУШЕРСТВІ
- Гормональна контрацепція
- Контрацепція в різні періоди життя жінки
- РОЛЬ ПЛАНУВАННЯ СІМ'Ї В ОХОРОНІ РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ'Я ЖІНКИ
- Профілактика пізнього гестозу
- АКУШЕРСЬКІ ОПЕРАЦІЇ
- Сучасні методи контрацепції. Внутрішньоматкові засоби (ВМЗ)
- Непритомність (синкопальні стани)
- ГІПОТОНІЧНІ КРОВОТЕЧІ
- ПЛОДОРУЙНІВНІ ОПЕРАЦІЇ
- Кольпоскопічне дослідження
- КРОВОТЕЧІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ВАГІТНОСТІ, ПІД ЧАС ПОЛОГІВ ТА У РАННЬОМУ ПІСЛЯПОЛОГОВОМУ ПЕРІОДІ
- ВСТУП
- Стаціонар пологового будинку
- Третій етап
- Кесарський розтин
- Майбутнє України - охорона психічного здоров'я дітей
- Асфіксія новонародженого
- 32.2. Фіброміома матки
- Коллектив авторов. Медицинская помощь на судах, 2002. — 111 с., 2002