<<
>>

Невідкладна (посткоітальна) контрацепція

Посткоітальна контрацепція може використовуватись у випадках не захищеного статевого акту, якщо вагітність не планується та може застосовуватись як основний контрацептивний засіб.

Ефективність методів сягає 96%, якщо “незахищений” статевий акт відбувся не більше 72 години тому. Для посткоітальної' контрцепції можуть використовуватись монофазні КОК, гестагени, міфепристон, ВМЗ.

Забезпечення “аварійної” контрацепції за допомогою КОК проводиться за схемою Yuzpe: приймають 4 таблетки низькодозованого КОК (30мкг етиніл-естрадіолу) протягом перших 72 годин після незахищеного статевого акту. Через 12 годин вдруге приймають 4 таблетки. При використанні високодозованих КОК (50мкг етиніл-естрадіолу) в перші 72 години приймають 2 таблетки. Через 12 годин повторюють прийом 2 таблеток.

Даназол як блокатор стероїдогенезу в жовтому тілі та препарат з антигонадотропною дією застосовується для невідкладної контрацепції в двох режимах:

- по 200мг в день на протязі 5 діб;

- по 400-600мг двічі на протязі доби.

Як посткоітальні контрацептиви використовують засоби, направлені на порушення імплантації: анордин (7,5мг), центхроман (60мг).

Введення ВМЗ для посткоітальної контрацепції проводиться не пізніше ніж через 5 діб після незахищеного статевого акту і майже у 99% випадків забезпечує контрацептивний ефект.

У разі затримки менструації в межах 7-10 днів з метою виклику менструації застосовуються блокатор ендогенного прогестерону міфепристон (на протязі 7 днів від 100 до 600мг) і інгібітор синтезу прогестерона - епостан (по 200мг 4 рази на добу протягом 4-5 днів). Переривання вагітності у 73-94% жінок починається з кровотечі і закінчується повним абортом.

Для посткоітальної контрацепції у вигляді гелі, аерозолі або супозиторії використовують ензопрост-F, простін, гемерпрост щоденно по 10-15 мг один раз на добу. Ефект від введення коливається від 70 до 80%, при цьому практично відсутні побічні реакції та протипоказання.

У випадках, коли після використання одного з методів посткоітальної контрацепції менструація затримується більше ніж на три тижні, жінці необхідно звернутися до лікаря з метою виключення вагітності.

35.1.

<< | >>
Источник: Колектив авторiв. Акушерство та гінекологія / За ред. А.М. Громової, В.К. Ліхачова.- Полтава: Полтава”,2000.-600с., іл.. 2000

Еще по теме Невідкладна (посткоітальна) контрацепція:

  1. НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА В АКУШЕРСТВІ
  2. Гормональна контрацепція
  3. Контрацепція в різні періоди життя жінки
  4. РОЛЬ ПЛАНУВАННЯ СІМ'Ї В ОХОРОНІ РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ'Я ЖІНКИ
  5. Профілактика пізнього гестозу
  6. АКУШЕРСЬКІ ОПЕРАЦІЇ
  7. Сучасні методи контрацепції. Внутрішньоматкові засоби (ВМЗ)
  8. Непритомність (синкопальні стани)
  9. ГІПОТОНІЧНІ КРОВОТЕЧІ
  10. ПЛОДОРУЙНІВНІ ОПЕРАЦІЇ
  11. Кольпоскопічне дослідження
  12. КРОВОТЕЧІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ВАГІТНОСТІ, ПІД ЧАС ПОЛОГІВ ТА У РАННЬОМУ ПІСЛЯПОЛОГОВОМУ ПЕРІОДІ
  13. ВСТУП
  14. Стаціонар пологового будинку
  15. Третій етап
  16. Кесарський розтин
  17. Майбутнє України - охорона психічного здоров'я дітей
  18. Асфіксія новонародженого
  19. 32.2. Фіброміома матки
  20. Коллектив авторов. Медицинская помощь на судах, 2002. — 111 с., 2002